Šlechtické rody Císařství: Porovnání verzí

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
Řádek 3: Řádek 3:
 
'''Stiggmernové''' - Nejvlivnější [[Rigidaar|rigidaarský]] rod. Sňatkovou politikou velmi pevně spjat s císařským rodem Mérů. Pocházela z něj například poslední [[císařovna Josephina]]. Nejzapálenější zastánci [[Církev Surahindova|církve Surahindovy]]. Právě teď nestojí v jejím čele, ale budou o to usilovat hned při další volbě [[Patriarcha|patriarchy]].
 
'''Stiggmernové''' - Nejvlivnější [[Rigidaar|rigidaarský]] rod. Sňatkovou politikou velmi pevně spjat s císařským rodem Mérů. Pocházela z něj například poslední [[císařovna Josephina]]. Nejzapálenější zastánci [[Církev Surahindova|církve Surahindovy]]. Právě teď nestojí v jejím čele, ale budou o to usilovat hned při další volbě [[Patriarcha|patriarchy]].
  
'''Roggyové''' - Patří mezi nejstarší šlechtické rody a kdysi z něj pocházeli první císaři. Jeho sláva však povadla, když jim Císařství vyklouzlo z rukou a centrum moci se přesunulo do [[Surhindie]]. Od té doby jsou Roggyové pronásledováni smůlou a jen zřídka si ve zbytku říše získají nějaké sympatie. Poslední roggijský král, [[Král Groggy VII.|Groggy VII.]], však svým [[Zrádný vpád|Zrádným vpádem]] překročil veškeré meze a vysloužil si pro svůj rod definitivní zavržení. Ačkoli bylo jeho bratru [[princ Traggy|Traggymu]] v době vpádu pouhých dvanáct let a nijak se na roggijské agresi nepodílel, byl nejprve držen v Surhindii, načež jej císař definitivně zbavil léna a poslal jej do vyhnanství na [[Čukičatka|Čukičatku]].
+
'''Roggyové''' - Patří mezi nejstarší šlechtické rody a kdysi z něj pocházeli první císaři. Jeho sláva však povadla, když jim Císařství vyklouzlo z rukou a centrum moci se přesunulo do [[Surhindie]]. Od té doby jsou Roggyové pronásledováni smůlou a jen zřídka si ve zbytku říše získají nějaké sympatie. Poslední roggijský král, [[Král Groggy VII.|Groggy VII.]], však svým [[Zrádný vpád|Zrádným vpádem]] překročil veškeré meze a vysloužil si pro svůj rod definitivní zavržení. Ačkoli bylo jeho bratru [[princ Traggy|Traggymu]] v době vpádu pouhých dvanáct let a nijak se na roggijské agresi nepodílel, byl nejprve držen v Surhindii, načež jej císař definitivně zbavil léna a poslal jej do vyhnanství na [[Čukičatka|Čukičatku]]. Říká se, že se tam kolem něj rychle zformoval "[[Šlechtické gangy|šlechtický gang]]" z roggijských vyhnanců a desperátů - a že ho jeho lidé tvrdošíjně oslovují "Vaše Veličenstvo".
  
'''Huskaldé''' - Tento historicky takřka neznámý rod vstoupil na politickou scénu Císařství, když roku 5638 získal dědický titul knížete Čukičatského a pustil se do zvelebování země, o níž nikdo jiný neměl zájem. Poslední hlavou tohoto rodu byl [[kníže Gek]], jenž Čukičatce vládl od roku 5658. Zemřel ve druhé třetině roku 5709 i se svým dědicem. Soudí se, že tímto Huskaldé vymřeli po meči.
+
'''Huskaldé''' - Tento historicky takřka neznámý rod vstoupil na politickou scénu Císařství, když roku 5638 získal dědický titul knížete Čukičatského a pustil se do zvelebování země, o níž nikdo jiný neměl zájem. Poslední hlavou tohoto rodu byl [[kníže Gek]], jenž Čukičatce vládl od roku 5658. Zemřel ve druhé třetině roku 5709 i se svým dědicem. Soudí se, že tímto Huskaldé vymřeli po meči, čímž Gekoport zřejmě přijde o svůj nejsilnější "[[Šlechtické gangy|šlechtický gang]]".

Verze z 14. 2. 2010, 13:54

Mérové - Rod, který již po staletí vládne Císařství. Jeho pozice na říšském trůnu je neotřesitelná, neboť ji zaručuje sám Božský Rytíř Surahind. Císař se totiž během korunovace stává jeho avatárem - momentálně jde o Rolfa I. Jasnozřivého, jehož následníkem je princ Henrich.

Stiggmernové - Nejvlivnější rigidaarský rod. Sňatkovou politikou velmi pevně spjat s císařským rodem Mérů. Pocházela z něj například poslední císařovna Josephina. Nejzapálenější zastánci církve Surahindovy. Právě teď nestojí v jejím čele, ale budou o to usilovat hned při další volbě patriarchy.

Roggyové - Patří mezi nejstarší šlechtické rody a kdysi z něj pocházeli první císaři. Jeho sláva však povadla, když jim Císařství vyklouzlo z rukou a centrum moci se přesunulo do Surhindie. Od té doby jsou Roggyové pronásledováni smůlou a jen zřídka si ve zbytku říše získají nějaké sympatie. Poslední roggijský král, Groggy VII., však svým Zrádným vpádem překročil veškeré meze a vysloužil si pro svůj rod definitivní zavržení. Ačkoli bylo jeho bratru Traggymu v době vpádu pouhých dvanáct let a nijak se na roggijské agresi nepodílel, byl nejprve držen v Surhindii, načež jej císař definitivně zbavil léna a poslal jej do vyhnanství na Čukičatku. Říká se, že se tam kolem něj rychle zformoval "šlechtický gang" z roggijských vyhnanců a desperátů - a že ho jeho lidé tvrdošíjně oslovují "Vaše Veličenstvo".

Huskaldé - Tento historicky takřka neznámý rod vstoupil na politickou scénu Císařství, když roku 5638 získal dědický titul knížete Čukičatského a pustil se do zvelebování země, o níž nikdo jiný neměl zájem. Poslední hlavou tohoto rodu byl kníže Gek, jenž Čukičatce vládl od roku 5658. Zemřel ve druhé třetině roku 5709 i se svým dědicem. Soudí se, že tímto Huskaldé vymřeli po meči, čímž Gekoport zřejmě přijde o svůj nejsilnější "šlechtický gang".