Loď Poslední naděje: Porovnání verzí

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
(Poslední naděje)
m (Zamyká „Loď Poslední naděje“ ([edit=autoconfirmed] (do odvolání) [move=autoconfirmed] (do odvolání)))
 
(Není zobrazeno 5 mezilehlých verzí od 2 dalších uživatelů.)
Řádek 1: Řádek 1:
 
== Poslední naděje ==
 
== Poslední naděje ==
  
Poslední naděje je loď podobná raným galeonám, s třemi stěžni, příďovou i záďovou nástavbou, rozsáhlými podpalubními prostorami a zpevněnou konstrukcí, díky níž je schopná plavby v mrazivých mořích obklopujících [[Čukičatka|Čukičatku]]. Již od pohledu jde o mistrovsky vyrobené plavidlo, potenciální pýchu kterékoli císařské flotily - a přesto bylo krátce po svém dokončení odveleno k nezaviděníhodné zásobovací službě na [[Čukičatka|Čukičatku]]. Dvakrát měsíčně dováží z [[Lormaya|Lormayi]] do [[Gekoport|Gekoportu]] zboží, jídlo, cestující a nové vězně...
+
Poslední naděje je loď podobná raným galeonám, s třemi stěžni, příďovou i záďovou nástavbou, rozsáhlými podpalubními prostorami a zpevněnou konstrukcí, díky níž je schopná plavby v mrazivých mořích obklopujících [[Čukičatka|Čukičatku]]. Již od pohledu jde o mistrovsky vyrobené plavidlo, potenciální pýchu kterékoli flotily v [[Císařství]] - a prý i poslední dílo známého loďaře [[Thomas Arestor|Thomase Arestora]].  
  
 +
A přesto byla krátce po svém dokončení odvelena k nezaviděníhodné zásobovací službě na [[Čukičatka|Čukičatku]]. Dvakrát měsíčně dováží z [[Lormaya|Lormayi]] do [[Gekoport|Gekoportu]] zboží, jídlo, cestující a nové vězně... Je to skutečně podivné. Lodě velikosti Poslední naděje bývají vlajkovými loděmi mocných šlechticů a kapitán takové lodi je většinou jeho nejctěnějším rytířem. Například druhým (třetím, čtvrtým...) synem dotyčného šlechtice-majitele.
 +
 +
Po několika neurozených kapitánech se však i Poslední naděje dočkala. Jejím kapitánem je nyní [[Charles de Villeneuve]]. Prvním důstojníkem a zástupcem kapitána je [[Pierre Michele de Montespan]], druhým důstojníkem zodpovědným za navigaci je [[Etienne de Corrilaut]], třetím důstojníkem a počasním mágem lodi je [[Arlette de Malherbes]].
 
----
 
----
  
Řádek 14: Řádek 17:
 
Loď nemá děla, ani jiné válečné stroje.
 
Loď nemá děla, ani jiné válečné stroje.
  
Vězni ať počítají s tím, že hru začnou bez svých věcí a v železech. Nicméně, toto Bezkrálí nemá být o "přežití uvěznění". Pokud po tom tedy netoužíte...  
+
Vězni ať počítají s tím, že hru začnou bez svých věcí a v železech. Nicméně, toto [[Bezkrálí]] nemá být o "přežití uvěznění". Pokud po tom tedy netoužíte...  
Jinak řečeno: Normálně by plavba probíhala tak, že vězni neopustí vězení, dokud nedorazí do Gekoportu. Tentokrát to ale nebude ten případ. Takže se nebojte hrát vězně. Jde o plnohodnotné role s možností hrdinství... nebo čehokoli jiného.
+
Jinak řečeno: Normálně by plavba probíhala tak, že vězni neopustí vězení, dokud nedorazí do [[Gekoport|Gekoportu]]. Tentokrát to ale nebude ten případ. Takže se nebojte hrát vězně. Jde o plnohodnotné role s možností hrdinství... nebo čehokoli jiného.

Aktuální verze z 16. 12. 2010, 20:39

Poslední naděje

Poslední naděje je loď podobná raným galeonám, s třemi stěžni, příďovou i záďovou nástavbou, rozsáhlými podpalubními prostorami a zpevněnou konstrukcí, díky níž je schopná plavby v mrazivých mořích obklopujících Čukičatku. Již od pohledu jde o mistrovsky vyrobené plavidlo, potenciální pýchu kterékoli flotily v Císařství - a prý i poslední dílo známého loďaře Thomase Arestora.

A přesto byla krátce po svém dokončení odvelena k nezaviděníhodné zásobovací službě na Čukičatku. Dvakrát měsíčně dováží z Lormayi do Gekoportu zboží, jídlo, cestující a nové vězně... Je to skutečně podivné. Lodě velikosti Poslední naděje bývají vlajkovými loděmi mocných šlechticů a kapitán takové lodi je většinou jeho nejctěnějším rytířem. Například druhým (třetím, čtvrtým...) synem dotyčného šlechtice-majitele.

Po několika neurozených kapitánech se však i Poslední naděje dočkala. Jejím kapitánem je nyní Charles de Villeneuve. Prvním důstojníkem a zástupcem kapitána je Pierre Michele de Montespan, druhým důstojníkem zodpovědným za navigaci je Etienne de Corrilaut, třetím důstojníkem a počasním mágem lodi je Arlette de Malherbes.


Informace pro hráče

Pro účely hry je celá chata lodí, přičemž sklep je hlídkový koš, přízemí je paluba, první patro je první podpalubí (důstojnická kajuta, kajuty cestujících, zbrojnice, skladiště), druhé patro je druhé podpalubí (noclehárna posádky, vězení). Loď bude mít několik zranitelných míst - pokud je někdo úspěšně poničí, loď začne nabírat vodu. (Všichni k pumpám!) Toto ničení bude řešeno děláním hluku (např. vyzvánění na zvon, ještě uvidíme), takže nepůjde o nenápadnou činnost. Bezprostředně kolem chaty budou další zranitelná místa, která budou napadnutelná při útoku z moře (například v případě nájezdu pirátů). Nemusíte se však bát, že od začátku budete muset držet hlídky, jen abyste okamžitě nešli ke dnu. Nepouštíme na hru postavy-sebevrahy, které by "vyhrály", když potopí loď i se sebou. O tom hra nebude. Rozhodně nemáte důvod si myslet, že někdo touží prosekat díru do dna, a neustále hlídat. Přesto je možné, že loď ke dnu půjde. Bude to na vás. Loď nemá děla, ani jiné válečné stroje.

Vězni ať počítají s tím, že hru začnou bez svých věcí a v železech. Nicméně, toto Bezkrálí nemá být o "přežití uvěznění". Pokud po tom tedy netoužíte... Jinak řečeno: Normálně by plavba probíhala tak, že vězni neopustí vězení, dokud nedorazí do Gekoportu. Tentokrát to ale nebude ten případ. Takže se nebojte hrát vězně. Jde o plnohodnotné role s možností hrdinství... nebo čehokoli jiného.