Přístav Pien-Ti
Toto o přístavu napsal prof. Synol Ogg, z Pontijské Nejjasnější univerzity věd
Přístav Pien-ti, jak ho nazývají sami Kitájci, je našimi námořniky z Eurany znám pouze jako Yang-Feng. Věnoval jsem této etymologické zajímavosti chvíli svého času a nakonec jsem zjistil, že se jedná o zkomoleninu ze staršího místního dialektu. Navíc to původně nebyl název pro město, ale pro hlavní ostrov, na kterém město leží. Píši však především pro euranské publikum a abych se vyvaroval dalších zmatků, budu o městu (ač chybně) referovat jako o Yang-Fengu.
Geografie a obyvatelstvo
Yang-Feng leží na nejvýchodnějším cípu provincie Fei Luan a rozkládá se na ostrovech v deltě řeky Helingan a na jejím levém břehu. Po řece se plaví mnoho zboží z celé provincie do města, z něhož probíhá námořní obchod s dalšími přistavy v Nefritové Řiší a zaoceánsky s přístavy v Euraně. Z těchto důvodů je také pochopitelné, proč vládci města považují za své největší nepřátele piráty všeho druhu.
Obyvatelstvo města je složeno ze všech možných národů, ras a etnik. Obdobně je i architektura města pestrá a složená ze nejrůznějších slohů, oblibeným materiálem je zde dřevo. Ve městě se obchoduje se vším od rýže, přes otroky až po artefakty a umělecká díla. Dají se zde prý uspokojit i kdejaké zakázané rozkoše, mimo jiné jsou tu prý tajná opiová doupata. Městští úředníci sice tvrdí, že proti obchodu s opiem a dalšimi drogami podnikají pádné kroky, ale kromě razií se nedokáží shodnout na jakémkoliv dlouhodobějším řešení. Je pravděpodobné, že organizovaný zločin má mezi nimi své zástupce, kteří podobné snahy blokují.