Bezkrálí: Porovnání verzí
Řádek 10: | Řádek 10: | ||
== Navazující Bezkrálí == | == Navazující Bezkrálí == | ||
+ | |||
+ | První z nich jsou [[Darská Bezkrálí]], která se točí kolem vnitrozemského království [[Darsko|Darska]], které bylo zničeno během prvního střetnutí s démonickým světem Hel. Tato událost se do historie zapsala jako [[Kataklyzma]]. Hráči zaujali role nových kolonistů a v následujících letech vrátili Darsko na jeho právoplatné místo mezi ostatními zeměmi [[Císařství]]. | ||
Spálená zem - Silvestr 2002 | Spálená zem - Silvestr 2002 |
Verze z 13. 2. 2010, 15:19
Bezkrálí je LARP, který do popředí staví hraní postavy a prožívání jejího příběhu, přičemž smrt číhá na každém rohu. Všechno je možné - nevodíme hráče za ručičku. Na noc se nepřestává hrát. V rámci fantasy necháváme vše probíhat co možná nejrealističtěji.
Každý hráč by měl být připraven hrát i tehdy, když je k smrti unaven, spí teprve hodinku a někdo ho přijde vzbudit s tím, že s ním chce bojovat, nebo na něj seslat kouzlo, či ho ve spánku podříznout. Pokud v noci odmítne reagovat na ostatní hráče, tak asi ráno najde na svém spacáku nápis: "Jsi mrtvý..."
A tak dále...
Bezkrálí je soubor her, které se odehrávají v jednom a tom samém smyšleném fantasy světě. Někdy navazují jedna na druhou, jindy jde o jednorázové akce - ale celkový příběh světa neustále pokračuje, stejně jako se postavy z jednoho ročníku mohou objevit na jiném, pokud je to logické.
První z nich jsou Darská Bezkrálí, která se točí kolem vnitrozemského království Darska, které bylo zničeno během prvního střetnutí s démonickým světem Hel. Tato událost se do historie zapsala jako Kataklyzma. Hráči zaujali role nových kolonistů a v následujících letech vrátili Darsko na jeho právoplatné místo mezi ostatními zeměmi Císařství.
Spálená zem - Silvestr 2002 Léta Páně 5680 - 5681. Pořád tomu všichni říkají "nulté Bezkrálí", ale já to tak nikdy nebral. Byl to začátek života v Darsku. Tehdy vznikly všechny příběhy, které se v dalších letech rozvíjely - a hlavně všechny postavy. Byla to doba otců a matek zakladatelů, kteří Darsko doslova vyhrabali z popela. Pekelná díra - Jaro 2003 Léta Páně 5682 - 5686. Zvelebování zničené země pokračovalo. Darsko učinilo první vratké krůčky zpět mezi ostatní království - například zvolením krále Solnakara I. Všechny také potěší, že Hvozdu se daří dobře, děkujeme za optání.
Mráz, až praštil - Silvestr 2003 Léta Páně 5687. Příběh skupiny poutníků mířících do Darska, která uprostřed léta uvízla ve strašné sněhové pohromě. Sněžný krokodýl udeřil - i když za to nemohl!
Za humny je válka (s přihlédnutím k omamným chutím roggijského vína) - Léto 2004 Léta Páně 5687 - 5691. Darsko se poklidně rozvíjelo a poprvé po letech nasbíralo tolik sil, že se mohlo zapojit do mezinárodní politiky. Dokonce vyslalo pomoc do sousedního Elderlandu a zapojilo se tak do konfliktu proti temným elfům a jejich podzemní Soumračné říši. V závěru se strhla selská rebélie, kterou však rozehnal druidy ovládaný Hvozd.
Ťuk ťuk! Kdo tam? To jen já, apokalypsa! - červenec 2005 Léta Páně 5692 - 5698. Darsko nejprve prožilo to, co se stalo již na sněmu - tedy dozvuky války v Elderlandu (a nyní již Lormaye) a Roggijský vpád. Pak Pán Sopky otevřel portál a do Císařství vtrhly démonické hordy. Rozpoutalo se peklo, které mohlo skončit jedině špatně - nakonec však díky nečekané pomoci andělských sfér a temnoelfí Soumračné říše dokázalo Císařství uspořádat hrdinný protiútok a zničit portál.
... a budou lítat třísky - červenec 2006 Léta Páně 5699 - 5701. Císařství se jen stěží vzpamatovalo z útoku démonického Helu, když se začaly šířit zvěsti o další strašlivé hrozbě: Jeden ze sáhibijských Spících zřejmě budoval neskutečnou armádu nemrtvých. Jeho pohůnci kradli těla padlých vojáků ve velkém. Postupně vyšlo najevo, že za vším stojí lich Grulimor, rádce jednoho ze Spících králů, a že vojsko nesbírá proti Císařství, ale proti bájnému světu draků. Zásah mnohých hrdinů, darské šlechty a potomků Spících nakonec přiměl Grulimora k útěku. Jak jeho válka dopadla a jestli byl dostatečně oslaben, to nikdo na tomto světě netuší - ale mnozí se obávají, že se to brzy dozví...
Tři přání pro krále z lampy! - květen 2009 Léta Páně 5706 - 5708. Na jihu císařství, ve zdevastovaném království Meritrejském, již deset let panovalo bezvládí - a císaři došla trpělivost. Válčící a loupící šlechta dostala ultimátum: "Zvolte si krále, nebo vám jej na trůn sám dosadím." A aby toho nebylo málo, orkové začali útočit, elfové nezůstali pozadu, Dorwinion a Kamičatka chřestily zbraněmi, podivná nemoc se šíří z ruin Ak-Krayny a mezi následníky zemřelých královských bratrů nebylo snadné vybrat... Nakonec však nebylo tak hrozně, jak mohlo. Válka byla zažehnána, orčí nájezd rozprášen, královna Mors I. zvolena a císař upokojen. Jak to bude dál, to se uvidí na Bezkrálí XII.
Jednorázová Bezkrálí
Možná přijde i Císař - Únor 2005 Léta Páně 5692 - 5696. První "politické" Bezkrálí. Císař uspořádal v Surhindii sněm, na němž jednotlivé země rozhodovaly o budoucí podobě Císařství. Během rokování o "císařském zákonníku" se přítomní museli vyrovnat s Roggijskou zradou, hrunskými nájezdy, a námořní invazí orků z Eumeriké. Také se odehrály první předzsvěsti vpádu démonů, který se již mnoho let připravoval v Darsku všem přímo pod nosem...
Vzhůru do země splněných snů! - červenec 2007 Léta Páně 5702. Výsledkem velké záchranné a objevné cesty do Eumeriké bylo odhalení, že Fontána mládí, Zlaté město a mnoho dalších legendárních míst se nachází v jiných světech, které návštěvami "zvědavých" dobrodruhů často nebývají zrovna nadšené - ale to je celkem maličkost. Pro Císařství je mnohem důležitější, že na dálném kontinentě povstal nový prorok Surahindův, sv. Alicia, jejíž uznání Církví Surahindovou bude velmi problematické, a že Dorwinion tiše započal velmocenskou politiku na území uprázdněném po zničené Nové Pontii. V tomto samozřejmě zápasí s Kamičatkou, která se pokusila vysadit v blízkosti Ztracené kolonie nový Hvozd.
Královně je zase sto! - červenec 2008 (zde nejsou stránky, šlo o menší akci bez pravidel) Léta Páně 5704. Na opulentní oslavě narozenin královny Dorwinionu, Sithry I., došlo ke zvláštní události, které mnozí přítomní nepřikládali žádný význam (ať už proto, že se tam toho dělo opravdu mnoho a všechno to bylo víceméně šílené, nebo proto, že byli ožralí jak dogy...). Ve chvíli, kdy královna přijala dar od nejlepšího z trpasličích kovářů, jakousi zvláštní hůl, se proti ní postavil její vlastní majordomus a v následném boji s její gardou zemřel. Přitom šlo o člověka, který do té doby vedl veškerou agendu dorwinionského dvora a kterému Sithra (zřejmě) bezmezně důvěřovala - a nebo to tak alespoň vypadalo... Krátce poté Sithra I. přítomnému císařskému vyslanci opět potvrdila, že se necítí být bohyní, a učinila tak v naprosto veřejném prohlášení. Dorwinionští jí v odpověď postavili první chrám a budují další.